A család szellemi mezejét az egyénhez tartozók, a szigorúan vett vér szerinti családtagok és a más kötődések miatt odatartozók alkotják. Ez a szellemi mező állandóan jelen van az egyén életében, és a mező törvényei irányítják az egyén életét, olykor az egyén tudomása nélkül.
A Bert Hellinger által “szellemi mező”-nek nevezett jelenséget közel azonos időben Rupert Sheldrake, biológus morfogenetikus mezőnek írta le. Ebben a mezőben időtlenül működnek a kapcsolatok. A mező saját rendjei szerint működik, és amennyiben rendetlenséget észlel, kényszerítő erővel törekszik a rend helyreállítására, a kiegyenlítésre.
A családi szellemi mezőhöz, amelyre a vér szerinti családtagokon túli kiterjesztés miatt a „klán” elnevezést is használják:
-
az egyén,
-
a megszületett és meg nem született testvérei, ikertestvérei, (Mindenki, akivel az egyén legalább egyik szülője közös, az testvér. A családi energiamező nem tesz különbséget „édes”- és féltestvér között. Ugyanígy nem tesz különbséget élő és nem élő között. A testvérek sorába tartozik az édesanyánk abortusza vagy vetélése miatt nem megszülető gyermek is.)
-
szülők, a szülők testvérei,
-
a szülők korábbi intim kapcsolatai, (A vérvonalban felfelé a korábbi intim kapcsolatok a kapcsolatból való kilépéssel (szakítás, halál) teszik lehetővé az egyén megszületését, azért az elválás fájdalmával „fizetnek”. Ezek a személyek „helycsináló”-ként tartoznak a klánhoz.)
– a nagyszülők, a nagyszülők testvérei, a nagyszülők korábbi szerelmi kapcsolatai
tartoznak elsősorban. -
Ugyanakkor szintén kötődés alakul ki a mély traumát okozó történések során keletkezett kapcsolatokkal. A klánhoz tartoznak ezek a személyek is, például:
– a háborúból visszatérőnek a bajtársa, akit tragédia ért;
– a balesetek által a túlélő egyénhez kötődnek a sérültek vagy áldozatul esők;
– az erőszakos cselekmények elkövetői és elszenvedői, bármelyikük is tartozik egyébként a családhoz.
Általában véve az egyén rendszeréhez tartoznak mindazok, akik “árat fizettek” azért, hogy az egyénnek olyan legyen az élete, mint amilyen most. - Az elveszett ikertestvér külön cikket igényel. Vázlatosan itt mutatom be.
A „hetedíziglen” kifejezés nyomán feltételezhető, hogy a mező szoros összetartó ereje kb. hét generáción keresztül működik. A családfelállítás során ilyen és esetlegesen távolabbi kötődés is felfedezhető. Sokkal gyakoribbak azonban a saját, a szülői, és a nagyszülői generációk, és az ahhoz tartozók közötti szoros kötődések megjelenései.
Szeretettel várlak családállításra!
Bottyán Katalin
személyiségintegrációs állításvezető
Regisztráció: szemelyisegintegracios.allitas@gmail.com
Csatlakozhatsz hozzám a Facebookon: https://www.facebook.com/csaladallitasesszemelyisegintegracio
Olvashatsz más témájú cikkeket, nézegetheted a képeimet a másik blogomon: http://bottyankatalina.blogspot.hu/
Vagy követhetsz az Instagramon: https://www.instagram.com/csaladallitas/
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: